BO! holding posiluje akcionářskou strukturu a expanduje do Prahy 

Realitně-investiční skupina BO! holding a.s. posiluje svou akcionářskou strukturu. Minoritním podílem 25 % do ní vstupuje finanční investor Ján Moder, spolumajitel jedné z největších průmyslových skupin Moravia Steel a zároveň prezident hokejového klubu HC Oceláři Třinec. Majoritní podíl ve výši 75 % zůstává čtyřem zakladatelům BO! holdingu – Michalu Pituchovi, Marku Macurovi, Davidu Mrózkovi a Janu Mynářovi. 

Posílení akcionářské struktury nám umožní další a rychlejší rozvoj celé skupiny. Plánujeme také založení nemovitostního investičního fondu, který do svého portfolia začlení nemovitosti v celkové hodnotě vyšších stamilionů korun,“ uvádí Michal Pitucha, předseda správní rady BO! holding a.s. 

Společně s touto transakcí BO! holding oznámil expanzi na pražský trh, a to prostřednictvím akvizice 50 % podílu ve společnosti LEXXUS NORTON, která úspěšně působí v Praze již 30 let a zaměřuje se na segment luxusních nemovitostí a developerských projektů. Druhým akcionářem s podílem 50 % je dosavadní spolumajitelka, podnikatelka a investorka Simona Otavová, která v LEXXUS NORTON držela 35 % a nyní navýšila svůj podíl na 50 %. 

„Hledala jsem pro firmu dlouhodobou strategii, která jí umožní obchodně se rozvíjet, a to nejen v Praze, ale i v jiných regionech. Možnost synergicky využívat všech realitních služeb, kterými tento holding disponuje, přináší společnosti konkurenční výhodu a posílení její pozice na trhu,“ uvádí Simona Otavová, předsedkyně představenstva LEXXUS NORTON.

LEXXUS NORTON se tak stává součástí silné realitně-investiční skupiny BO! holding, kam patří realitní kanceláře BO! reality a finance, STING Reality, proptech startup MOOY a developerská divize BO! Development. „Naše spojení vnímáme jako velkou příležitost do budoucna, díky které nabídneme realitnímu trhu opravdu špičkové portfolio a potenciál našich produktů využijeme na maximum,“ říká Marek Macura, produktový a marketingový ředitel BO! holding a.s.

Pozici managing partnera společnosti bude zastávat Jan Mynář, jeden z partnerů BO! holding, který se celý profesní život pohybuje v investičním prostředí, má zkušenosti z řízení nadnárodních firem i z vlastního podnikání a také 10 let působil na pozici partnera v private equity fondu BHM Group.

Zajímají vás nové informace, příležitosti? Nechte nám na sebe kontakt.